زمان کاری :  شنبه‑پنج شنبه  08:00‑14:00  
تلفن تماس :  65500301-021

نحوه برداشتن و تعویض آی سی چسبی از برد گوشی

میکروفیکس > آموزش > Phone > نحوه برداشتن و تعویض آی سی چسبی از برد گوشی
نحوه برداشتن و تعویض آی سی چسبی از برد گوشی

بسیاری از تعمیرکاران در هنگام برداشتن آی سی های چسبی با مشکلاتی مواجه می شوند و در بسیاری از مواقع شاهد خاموش شدن گوشی و تبلت می شویم . در این مقاله آموزشی ما نحوه برداشتن آی سی های چسبی را خدمت شما آموزش خواهیم داد .

ابتدا یک کاتر یا پنس نوک تیز جهت کندن چسب ها تهیه کنید

بعد یک نازل سرخم به هیتر وصل می کنیم (در صورت عدم موجود بودن نازل سرخم از نازل معمولی استفاده کنید) و دما رو روی ۲۰۰ تا ۲۵۰ درجه تنظیم میکنیم حالا برد را که به گیره محکم بسته شده را زیر لوپ قرار میدهیم این کار برای این است که به قطعات اطراف آی سی چسبی آسیب نرسانیم .

ابتدا چسب دور آیسی را با دادن حرارت و کاتر میتراشیم این کار برای این است که در هنگام برداشتن ای سی قطعات اطراف همراه ایسی برداشته نشود .

نکته مهم : سعی کنید هیتر را به حدی بگیرید که چسب نرم شود و قابل کندن باشد . می توانید چندین بار تا کندن  کامل چسب این کار را بکنید .

بعد از اینکه خوب چسب دور آی سی را برداشتیم سر هیتر را نسبت به اندازه ایسی انتخاب میکنیم حالا حرارت را بین ۳۰۰تا ۳۵۰ قرار میدهیم (افراد حرفه ای می توانند با حرارت ۴۸۰ نیز این کار را انجام دهند) .

انقدر به آی سی حرارت دهید که قلع ها از اطراف ایسی بیرون بزند حالا با نوک پنس از یک لبه ای که قطعات کمتری یا فضای خالی وجود دارد ایسی را ارام بلند میکنیم بعد از اینکه ایسی را بلند کردیم دوباره نازل سر خم رابه هیتر متصل میکنیم و دما را در حدود ۲۵۰ درجه تنظیم میکنیم و برد را زیر لوپ میگذاریم وباحرارت به چسبها با کاتر چسب هارا از اطراف پایه ها به ارامی جدا میکنیم بعد با قلع کش سیمی با هویه تمام پایه هارا یکسان میکنیم و برد را تمیز میکنیم حالا برای پاک کردن چسب آیسی را با پنس گرفته وبا هویه تمام چسب های ایسی را تمیز می کنیم و آی سی را سرجای خود قرار می دهیم و در صورت نیاز نیز تعویض می کنیم .

Comments

  1. mehdi

    سلام و خسته نباشید آموزش خوبی بود
    به شخصه یه چیزی فهمیدیم

دیدگاهتان را بنویسید